Ważne wydarzenia

7 marca z okazji Światowego dnia psa odwiedziła nasze przedszkole pani treserka ze swoim psem i przeprowadziła w każdej grupie warsztaty nt dogoterapii. Dogoterapia to zajęcia ze specjalnie wyszkolonym psem i jego opiekunem mające wspomagać rehabilitację (czasem też edukację czy socjalizację) osoby uczestniczącej w tych zajęciach, przeznaczone zwłaszcza dla dzieci i osób starszych (ćwiczenia rehabilitacyjne kryją się za zabawą z psem, a nawiązanie psychicznej więzi ze zwierzęciem ma przyspieszyć leczenie lub ułatwić przejście choroby) Warsztaty miały na celu przybliżenie dzieciom zawodu dogoterapeuty oraz uwrażliwienie na potrzeby psa pracującego.

11 marca wszystkie dzieci uczestniczyły w warsztaatch plastycznych "Wielkanocne stroiki" Zadaniem dzieci było malowanie i złożenie koszyczka oraz ozdobienie pisanki za pomocą techniki "decoupage  'Efekt, jaki daje ta technika, ma przypominać wzory malowane pędzlem. Decoupage nazywany jest czasem również metodą serwetkową. Dzieci bardzo chętnie przygotowywały tę niespodziankę dla swoich najbliższych.

12 marca grupa „Słoneczka” wybrała się do Szkoły Podstawowej nr 17 w Krakowie w celu obejrzenia szkoły od wewnątrz, poznania obowiązujących zasad. Grupę przywitały oraz oprowadziły dzieci z klasy 2 wraz z paniami nauczycielkami. Nasze Słoneczka miały okazje wziąć udział w zajęciach bibliotecznych, obejrzeć przygotowane układy taneczne, a także, wraz z starszymi dziećmi, zasadzić rzeżuchę.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

We wtorek, 19 marca, odbyła się wycieczka grupy 6latków do Kopalni Soli w Wieliczce. Dzieci pokonały ok 800 schodów, aby poznać wszystkie zakamarki Solilandii. Na trasie nie brakowało atrakcji! Słoneczka poznały tajemniczego Skarbnika, rozwiązały zagadki, a także rozmawiały z soliludkiem – skrzatem wielickich podziemi.  Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne są w galerii.

21 marca pożegnaliśmy zimę i zaprasiliśmy wiosnę do naszego przedszkola. Barwnym korowodem obeszliśmy przedszkole z kolorowym Gaikiem i Marzanną. Uświetniła ten dzień "Baśniowa Kapela", która przygotowała dla nas przedstawienie "Radio SMYK"

Rozstrygnięty został konkurs plastyczny "Wielkanocny koszyczek" Dzieci samodzielnie lub z pomocą rodziców przygotowały piękne prace i zostały nagrodzone dyplomami i drobnymi upominkami. Dziękujemy wszystkim za liczny udział w konkursie!