leśne-skrzaty

Sówki

21 października 2020

Tak się bawimy-zdjęcia

STYCZEŃZIMA W MIEŚCIE 2022 za droga dla dzieci? Ceny mocno wzrosną! - Warszawa,  ESKA.pl

ZWIERZĘTA ZIMĄ

• Rozwijamy zainteresowania środowiskiem przyrodniczym.
  • Rozpoznajemy zwierzęta zapadające w sen zimowy.
  • Rozwijamy myślenie matematyczne poprzez przeliczanie, porównywanie, dopełnianie, klasyfikujemy .
  • Wdrażamy się do spokojnego zażegnywania nieporozumień i konfliktów.
  • Koncentrujemy się podczas  słuchania tekstów literackich, wzbogacamy słownik o nowe wyrazy.
  • Jesteśmy wrażliwi na los zwierząt. Pomagamy, jak potrafimy.
  • Doskonalimy percepcję  słuchową i wzrokową- poznajemy literę p,P. Interesujemy się czytaniem ,doskonalimy sprawność grafomotoryczną podczas kreślenia po śladzie.
  • Jesteśmy kreatywni plastycznie. Poznajemy nowe, ciekawe techniki.

WSZĘDZIE BIAŁO

• Rozwijamy słownictwo związane ze śniegiem, zjawiskami przyrodniczymi  występującymi podczas zimy.
  • Poszerzamy wiedzę o śniegu podczas zabaw badawczych.
  • Poznajemy zwyczaje ludności oraz zwierząt zamieszkujących bieguny.
  • Poznajemy literę y. Utrwalamy poznane dotychczas litery.
  • Doskonalimy logiczne myślenie, wyciągamy wnioski na podstawie obserwacji, eksperymentów z wodą.
  • Rozwijamy myślenie matematyczne- poznajemy liczbę i cyfrę 4 w trzech aspektach.
  • Współpracujemy w zespołach podczas zabaw plastycznych, muzycznych i ruchowych.

BABCIA I DZIADEK

• Rozwijamy postawy empatii i szacunku wobec osób starszych.
  • Rozwijamy zmysły podczas zabaw sensorycznych.
  • Przygotowujemy się do rozpoznawania i nazywania liter b, B. Czytamy proste wyrazy.
  • Potrafimy opowiedzieć o swojej babci i dziadziusiu, opisać ich wygląd i ich codzienne zajęcia, wiemy, jak ważna jest rola babci i dziadka w życiu rodziny.
  • Wspólnie tworzymy gry matematyczne i wykorzystujemy w codziennej zabawie.
  • Wykonujemy upominki dla babci i dziadka, nagrywamy wiersze, piosenki i tańce na Święto Babci i Dziadka.

ZIMOWE ZABAWY.

Przestrzegamy zasady i reguły zabaw na śniegu. (fair play).

• Klasyfikujemy ubrania ze względu na pory roku. Czytamy globalnie: wiosna, lato, jesień, zima. Rozwijamy zainteresowanie czytaniem.
  • Rozwijamy słownik o nazwy zimowych dyscyplin sportowych.
  • Ilustrujemy ruchem treść wybranych utworów literackich o tematyce zimowej.
  • Doskonalimy umiejętności językowe –argumentujemy swoje stanowisko.
  • Rozwijamy myślenie matematyczne: poznajemy liczbę i cyfrę 5, przeliczamy, planujemy i mierzymy podczas projektowania gier.
  • Obserwujemy, wnioskujemy, rozwijamy myślenie przyczynowo- skutkowe.

NAUCZYCIELKI GRUPY II mgr Sylwia Biernacik, mgr  Bernadetta Dziadura