Sówki

21 października 2020

Tak się bawimy-zdjęcia

MAJ Słowo Asystenta na maj |                                 TU MIESZKAM

• Potrafimy nazwać różne rodzaje budynków, wymieniamy funkcje poszczególnych  pomieszczeń w domu.
  • Wypowiadamy się na określony temat. Korzystamy z własnych doświadczeń.
  • Łączymy ruch z treścią piosenki i muzyką, gramy rytmicznie na wybranym instrumencie.
  • Układamy mozaikę  geometryczną na podany temat.
  • Przeliczamy w dostępnym zakresie, prawidłowo posługujemy się pojęciami: więcej, mniej, tyle samo, więcej o, mniej o.
  •  Bezpiecznie bawimy się w ogrodzie przedszkolnym.

POLSKA MOJA OJCZYZNA

• Dostrzegamy różnice między terenem wiejskim i miejskim.
  • Opowiadamy historyjkę obrazkową pt. „Legenda o smoku wawelskim”, rozwijamy myślenie przyczynowo- skutkowe.
  • Rozpoznajemy i nazywamy wybrane zabytki Krakowa. Opisujemy strój krakowski.
  • Wypowiadamy się na temat swoich odczuć w różnych sytuacjach.
  • Śpiewamy hymn narodowy- przyjmujemy właściwą postawę, nazywamy symbole narodowe, tańczymy krakowiaka, śpiewamy piosenki o tematyce patriotycznej.                                                                                                                                                                             MIESZKAŃCY ŁĄKI
  • Poszerzamy wiadomości nt. zwierząt mieszkających na łące, rozwiązujemy przyrodnicze zagadki. Prowadzimy obserwacje w ogrodzie przedszkolnym.
  • Doskonalimy słuch fonematyczny, dzielimy nazwy zwierząt, owadów, kwiatów wiosennych na sylaby, globalnie odczytujemy podpisy pod obrazkami.
  • Posługujemy się określeniami: z prawej strony, z,  lewej strony, na wprost, obok, przy, w środku, na zewnątrz, wewnątrz.

RÓŻNE POJAZDY

• Znamy wybrane pojazdy lądowe, wodne i powietrzne. Pamiętamy numer alarmowy 112 i sygnały pojazdów uprzywilejowanych.
  •  Bogacimy słownictwo, rozwijamy słuch fonematyczny, wypowiadamy się na forum grupy.
  • Utrwalamy znajomość nazw figur geometrycznych, rozwijamy wyobraźnię, koordynację wzrokowo- ruchową.
  • Starannie i estetycznie wykonujemy zaproponowane prace plastyczne.

MAMA I TATA

• Wypowiadamy się na temat swoich rodziców ich pracy, opisujemy ich wygląd.
  • Próbujemy narysować portrety mamy i taty.
  • Dokonujemy analizy i syntezy sylabowej wybranych wyrazów.
  • Śpiewamy, tańczymy i składamy życzenia kochanym mamom z okazji ich święta.
  • Wykonujemy samodzielnie upominek dla mam.
  • Bawimy się zgodnie z przyjętymi zasadami.

NAUCZYCIELKI GRUPY III mgr Sylwia Biernacik, mgr  Bernadetta Dziadura